Ücretsiz Müzikli Çocuk Tiyatrosu Konuşan Trafik

BP Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu,

“Konuşan Trafik” ile perdelerini açıyor!

 

BP Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu 15. yılında,

“Konuşan Trafik” adlı oyunuyla çocuklara trafik eğitimi vermeye devam ediyor.

 Ülkemizde yaklaşık 1,5 milyon çocuğa 15 yıldır trafik eğitimi verilmesine aracılık eden BP Türkiye Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu, “Konuşan Trafik” adlı oyunuyla yeni sezonda 4 yaş ve üstü minik tiyatroseverle yeniden buluşuyor. Ekim, Kasım, Aralık, ve 2013 yılında Ocak, Şubat aylarında her Cumartesi saat 11:00’da Profilo Külltür Merkezi’nde ÜCRETSİZ olarak izleyicisiyle buluşuyor.

 

Oyun, çocukların birebir etkileşimde olduğu yol güvenliği unsurlarıyla, empati yolu ile etkin biçimde tanışmalarını sağlamayı amaçlıyor. Neden-sonuç ilişkisi ve ortak deneyimle yol güvenliği eğitimi hiç olmadığı kadar eğlenceli bir dille anlatılıyor, kolayca kavranıyor. Oyun, yol güvenliği konusunda ailelerin de bilinçlendirmesine hizmet ederken tempolu ve dinamik kurgusuyla beğeni ve ilgiyle izleniyor.

 

BP Türkiye Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu’nun gezici tiyatro ekibi, bugüne kadar 300 bin kilometre yol katedip, yaklaşık 4 bin okulda ve 170 noktada özel organizasyonlarla 5 bine yakın oyun sahneledi. Türkiye’deki 1,5 milyondan fazla çocuğa temel trafik eğitimi verilmesine aracılık eden BP Türkiye Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin (TÜHİD) her yıl düzenlediği Altın Pusula Başarı Ödülleri’nde 2008 yılında en başarılı sosyal sorumluluk projesi dalında ödül kazandı.

 

 Oyun Hakkında:

Oyunun kahramanları, çocukların trafikte sıklıkla karşılaştıkları, birbiriyle bir türlü anlaşamayan trafik lambaları, ilgi çekememekten dertli yaya geçidi, bir türlü doğru kullanılmayan, sıkıcı bulunan emniyet kemerleri…Trafikte yardımlaşma, uyum ile her şeyi değiştirmelerinin mümkün olduğunu kavrıyorlar. Kahramanlarımız artık ne yalnız ne de çaresizdir, yeni arkadaşları ile hep beraber her şeyi değiştirebilecekler.

 

DAVETİYELER SALON KAPASİTESİYLE SINIRLIDIR.

ÜCRETSİZ OYUNUMUZ İÇİN LÜTFEN REZERVASYON YAPTIRINIZ.

 

Rezervasyon:

Afajans Görsel ve Sanatsal İletişim

Tel: 0 (212)219 49 86-87

GSM: 0 (533) 351 09 83

www.bpcocuk.com

 

Haberi paylaşmanız dileğiyle…

Ücretsiz Etkinlikler Rehberi